Nowy prezes Biotonu zapowiada nową strategię


Jak najszybsze zakończenie restrukturyzacji spółki i grupy kapitałowej oraz negocjacje kontraktów na sprzedaż insuliny w Rosji i Indiach to priorytety nowopowołanego prezesa Biotonu Sławomira Ziegerta. Do 15 grudnia zarząd chce przedstawić radzie nadzorczej efekty pracy nad strategią.

Pracownicy nie dostali wynagrodzenia, a odbiorcy dostali propozycje nie do odrzucenia - zmianę warunków sprzedaży. ISD Huta Częstochowa szuka ratunku Całkowity obszar specjalnych stref ekonomicznych wynosił na koniec ubiegłego roku 11,8 tys. ha, na ich terenie pracuje ponad 200 tys. osób – wynika z dokumentu nt. zagospodarowania SSE. Opracowanie przygotowane przez resort gospodarki Rada Ministrów przyjęła 14 lipca br. Na godz. 9.30 Minister Finansów Aleksander Grad zwołał konferencję prasową w sprawie prywatyzacji Tauronu. Zainteresowanie spółką było ogromne, większe niż się spodziewano. Według informatorów Gazety Wyborczej liczba zapisów ze strony drobnych inwestorów przekroczyła 230 tys. Według nieoficjalnych informacji z wtorkowego poranku cena akcji miała być dużo niższa niż prognozowali analitycy - 57 groszy.Komisja Nadzoru Finansowego zajmie się sprawą sprzedaży akcji Energi na Allegro - dowiedział się "Parkiet". Jak donosi gazeta w internecie można kupić papiery wartościowe wielu innych firm. Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, Komisja Europejska nie wycofa się ze współfinansowania terminalu LNG w Świnoujściu. Polska nie straci w ten sposób 380 mln euro, co stanowi prawie 60 proc. wartości inwestycji. Spółka Aurelian Oil Gas, której nieco 10 proc. akcji posiada Kulczyk Investments poinformowała o odkryciu nowego złoża gazu w Rumunii – donosi „Puls Biznesu”

Agencja ratingowa Fitch zapowiedziała, że jeśli sytuacja fiskalna będzie się pogarszać, a rząd nie będzie robił nic, by deficyt zasypywać, to nasza ocena wiarygodności kredytowej może się pogorszyć.

Wskaźnik wzrostu wynagrodzeń powinien być ustalany w przedsiębiorstwach, między pracodawcami a zakładowymi związkami zawodowymi, a nie odgórnie. Takie stanowisko ustalili w czwartek pracodawcy i związkowcy z Komisji Trójstronnej. Nawet gdy amerykański rynek pracy zacznie tworzyć więcej miejsc pracy, niż traci, wielu bezrobotnych nie znajdzie na nim podobnego zatrudnienia do tego, jakie mieli przed recesją. Niektóre rodzaje pracy odejdą w przeszłość, pisze Wall Street Journal.

Światowy kryzys finansowy może strącić do poziomu ubóstwa 11 mln osób, a kolejne 23 mln na jego skraj w Europie Wschodniej i Azji Środkowej do końca 2010 roku - ostrzega Bank Światowy W dniu 17 czerwca br. w Instytucie Problemów Jądrowych w Świerku podpisano list intencyjny deklarujący wolę utworzenia w otwockim Zespole Szkół nr 2 klasy patronackiej IPJ kształcącej kadry techniczne na potrzeby programu budowy energetyki jądrowej w Polsce. Z opublikowanych 10 marca przez niemiecki koncern energetyczny E.ON wyników finansowych za ubiegły rok wynika, że firma mimo niższych przychodów osiągnęła nieco wyższy zysk EBITDA niż w 2008 roku.Budowę dwóch gazociągów w woj. dolnośląskim chce dopisać rząd do specjalnej ustawy, która pozwoliła na rozpoczęcie budowy terminala LNG w Świnoujściu. W czwartek sejmowa komisja skarbu przyjęła ten projekt nowelizacji w pierwszym czytaniu. Surgutnieftiegaz, jeden z największych koncernów naftowych w Rosji, może oddać swój pakiet akcji węgierskiego MOL polskiemu PKN Orlen w zamian za Orlen Lietuva, tj. rafinerię w Możejkach, na Litwie - informuje w środę dziennik "RBK-daily". Rząd Francji jest oburzony, że Renault chce przenieść część produkcji do Turcji i przypomina, że dał pomoc Renault za utrzymanie fabryk we Francji.

W marcu Polacy zainwestowali w fundusze inwestycyjne 6,3 mld zł


Jednocześnie umorzyli jednostki uczestnictwa o wartości 4,8 mld zł. Saldo było jednak dodatnie i wyniosło 1,56 mld zł.

Kolektory słoneczne ogrzeją brzeski szpital


Kosztem 1,6 mln złotych władze samorządowe Brzegu w województwie opolskim chcą zainstalować w tamtejszym centrum medycznym kolektory słoneczne – czytamy w „Pulsie Biznesu”.

PGE chce wkroczyć na czeski rynek ciepła


Jak poinformował „Parkiet”, należąca do PGE elektrownia Turów chce sprzedawać ciepło do kilku miast w kraju libereckim, m.in. Liberca oraz Jablonca nad Nysą.

Komorowski: inwestycje hydrologiczne na poziomie 0,2-0,3 proc. PKB


Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział w niedzielę w Kąkolewie (wielkopolskie), że wystąpi do rządu z wnioskiem o stworzenie wieloletniego planu inwestycyjnego zabezpieczeń hydrotechnicznych.

WSJ i FT chwalą polską gospodarkę. Zachód powinien się uczyć


Polska wykazała odporność - ocenia Financial Times. - Kiedyś Europa Wschodnia uczyła się od Zachodu wolności gospodarczej, teraz czas, by Zachód przystosował się do konkurencji ze Wschodu - dodaje The Wall Street Journal.

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeśliby chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny spec majątkowy Warszawy wyceni twoją mienie nieruchome w środku rodzaj miarodajny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Krajowy fachowiec majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną mienie nieruchome. Zapraszamy aż do szacunek nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeżeli chcesz zapotrzebować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski zawodowiec majątkowy Warszawy wyceni twoją mienie nieruchome w środku maniera autorytatywny również

http://www.wycenianie.com.pl/ wycena Warszawa

zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki również mieszkania. Krajowy opiniodawca majątkowy Warszawy wyceni plus budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy również okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo notorycznie wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Biegły majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie wprost aż do twojej siedziby kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy oraz okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo zawżdy wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją działanie. Fachowiec majątkowy Syreni gród spośród naszego biura dojedzie kawa na ławę aż do twojej siedziby