Janukowycz: Rosja nie przejmie ukraińskich gazociągów


Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w piątek w wywiadzie udzielonym BBC, że nie pozwoli, aby rosyjski państwowy gigant gazowy Gazprom przejął kontrolę nad siecią gazociągów znajdującą się w jego kraju.

Dziś rano nastąpiło lekkie osłabienie złotego w wyniku pogorszenia nastrojów na światowych giełdach, jednakże o godzinie 10.00 napłynęły z kraju pozytywne dane opublikowane przez GUS, co zmieniło sentyment na krajowym rynku walutowym. Bezrobocie wzrosło w lipcu zgodnie z prognozami z poziomu 10,7 proc. do 10,8 proc., dynamika sprzedaży detalicznej wypadła natomiast zdecydowanie lepiej od oczekiwań i z 0,9 proc. r/r w czerwcu skoczyła do 5,7 proc. r/r (oczekiwano wzrostu sprzedaży o 0,7 proc. r/r). Wartość oszczędności gospodarstw domowych w Polsce wyniosła 728,5 mld zł na koniec czerwca 2009 r., podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych. Zdaniem ekonomistów, słabsze nastroje na rynkach globalnych mogą przyczynić się w piątek do osłabiania złotego. Bez wpływu na notowania PLN pozostaną krajowe dane. Gorsze notowania na rynku FX mogą spowodować wzrost rentowności na rynku obligacji.Białoruski bank narodowy polecił wszystkim bankom działającym na terytorium Białorusi monitorować zakup obcej waluty przez indywidualnych klientów. Władze uważają, że osoby, które często wymieniają białoruskie ruble na dolary lub euro, próbują ukryć w ten sposób nielegalne dochody lub zajmują się działalnością terrorystyczną. Koncern motoryzacyjny Opel ogłosił, że osiągnął porozumienie z europejskimi związkami zawodowymi w sprawie planu restrukturyzacyjnego, przewidującego zaoszczędzenie 265 mln euro rocznie na kosztach robocizny. Kilka tygodni po jednostronnym wprowadzeniu przez Niemcy zakazu niektórych spekulacji giełdowych, Berlin i Paryż sugerują objęcie całej Unii Europejskiej zakazem takich spekulacji i zaostrzenie kontroli nad rynkiem tzw. instrumentów pochodnych.

Dostawa samolotów ze Stanów Zjednoczonych dla naszych Sił Powietrznych znów się opóźnia - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Gazeta przypomina, że w tym roku polskie lotnictwo, zgodnie z ustalonym przez MON i stronę amerykańską planem, powinno dysponować pięcioma amerykańskimi maszynami transportowymi hercules C-130. Jak dotąd ma jednak tylko jednego herculesa. Drugi jest wypożyczony na rok z amerykańskiej bazy w Ramstein.

TVN miał 242,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2009 roku wobec 87,63 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Tanie linie lotnicze SkyEurope ogłosiły bankructwo. Choć linie miały kłopoty od dłuższego czasu, a w poniedziałek informowały o zawieszeniu większości połączeń, bankructwo i całkowite wstrzymanie działalności zaskoczyły wielu podróżnych - głównie w Bratysławie. Notowania giełdowe akcji spółki zostały zawieszone.

We wtorek globalni inwestorzy postanowili zrobić sobie krótką przerwę w trwającym ostatnio festiwalu zakupów bardziej ryzykownych aktywów oraz towarzyszącym mu procesie wyprzedaży dolara. Główny wskaźnik dla światowego rynku akcji, czyli MSCI AC World, po dotarciu w poniedziałek do najwyższego poziomu od 29 września ubiegłego roku, zniżkował o 0,46 proc. do 299,32 pkt. Biorąc pod uwagę skalę ostatnich wzrostów nie był to bardzo zły wynik, tym bardziej, że na Wall Street indeksowi S&P500 dzień udało się zamknąć na 0,09 proc., niewielkim, ale jednak plusie. Kilka biur podróży organizuje specjalne wycieczki do Smoleńska na miejsce katastrofy, w której zginął prezydent i wiele ważnych osobistości - informuje "Metro". Eksperci rynku energetycznego uważają, że nie powinno być problemów z ostatecznym podpisaniem porozumienia gazowego z Rosją. Zdaniem b. wicepremiera Janusza Steinhoffa, w trudnych negocjacjach zarząd PGNiG wynegocjował wszystko, co było można.Bank Pocztowy planuje w lutym przedstawić nową strategię, której jednym z elementów będzie debiut banku na giełdzie. Z publicznej emisji akcji, do której dojść może w drugiej połowie 2011 roku, bank mógłby pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych - poinformował dziennikarzy Tomasz Bogus, p.o. prezesa Banku Pocztowego. Wczorajsza sesja nie wniosła praktycznie nic nowego do ogólnego obrazu na głównej parze walutowej. Kurs EUR/USD w dalszym ciągu utrzymuje się w okolicy poziomu 1,50, a w nocy został on nawet czasowo przebity. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita, rząd przygotowuje w ekspresowym tempie przetarg na nowe samoloty dla VIPów. Sześć odrzutowców to wydatek ponad miliarda złotych.

Niemcy: Lufthansa znów lata zgodnie z rozkładem


Cztery dni po przerwanym strajku pilotów niemiecka Lufthansa wróciła w piątek do obsługiwania wszystkich 1800 połączeń zgodnie z rozkładem lotów - poinformował rzecznik tych linii.

Brazylia wprowadza opodatkowanie inwestycji portfelowych


Brazylijskie władze zdecydowały o nałożeniu 2 proc. podatku na napływający kapitał, który dalej jest lokowany w akcje i obligacje.

Bankomaty zaczną znikać?


Od dzisiaj MasterCard o blisko 50 proc. obniża bankomatową opłatę międzybankową. Ta decyzja uderzy przede wszystkim w niezależnych operatorów bankomatów i pośrednio w klientów banków - pisze "Gazeta Wyborcza".

DM IDM SA obniżył cenę docelową dla akcji Millennium do 3,8 zł


DM IDM SA w raporcie z 9 listopada obniżył cenę docelową dla akcji Millennium do 3,8 zł z 4,1 zł, podtrzymując rekomendację "sprzedaj".

Przedział cenowy Tesgas ustalony na 12,50 - 15,50 zł


Przedział cenowy akcji Tesgas został ustalony na 12,50 - 15,50 zł za jedną akcję - podała spółka w poniedziałkowym komunikacie.

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeśliby chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny spec majątkowy Warszawy wyceni twoją mienie nieruchome w środku rodzaj miarodajny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Krajowy fachowiec majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną mienie nieruchome. Zapraszamy aż do szacunek nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeżeli chcesz zapotrzebować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski zawodowiec majątkowy Warszawy wyceni twoją mienie nieruchome w środku maniera autorytatywny również

http://www.wycenianie.com.pl/ wycena Warszawa

zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki również mieszkania. Krajowy opiniodawca majątkowy Warszawy wyceni plus budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy również okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo notorycznie wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Biegły majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie wprost aż do twojej siedziby kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy oraz okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo zawżdy wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją działanie. Fachowiec majątkowy Syreni gród spośród naszego biura dojedzie kawa na ławę aż do twojej siedziby