Nowy sposób rządu na walkę z mafią, wkracza fiskus


Bułgarskie władze podatkowe przystępują do walki z przestępczością zorganizowaną, sprawdzając dochody jej czołowych przedstawicieli - poinformował w wywiadzie dla piątkowego wydania dziennika "Standart" wicepremier i minister finansów Symeon Diankow.

Co najmniej trzy osoby zginęły w sobotę rano w nowych starciach między antyrządowymi demonstrantami a tajlandzkim wojskiem w Bangkoku - podała agencja AFP. Amerykańscy żołnierze w Iraku i w Afganistanie znacznie częściej eliminowani są z pola walki przez zwykłe kontuzje, niż przez rany odniesione w boju - głoszą badania opublikowane w prestiżowym magazynie naukowym "Lancet". Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w piątek w wywiadzie udzielonym BBC, że nie pozwoli, aby rosyjski państwowy gigant gazowy Gazprom przejął kontrolę nad siecią gazociągów znajdującą się w jego kraju. Mówił też, że z Rosją o wiele łatwiej było mu się porozumieć, niż z Unią Europejską.Na dwóch treningach każdego dnia wielkanocne święta spędziła w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale reprezentacja Polski juniorów w siatkówce. We wtorek wybrańcy trenera Grzegorza Rysia udadzą się do Czarnogóry na turniej kwalifikacyjny mistrzostw Europy. Holenderskie wojska najprawdopodobniej wycofają się z Afganistanu zgodnie z planem w tym roku - zapowiedział w niedzielę premier Jan Peter Balkenende. Koalicyjny rząd tego kraju upadł w sobotę właśnie z powodu sporu na temat przedłużenia afgańskiej misji. W środowym meczu II kolejki Premiership mistrz Anglii Manchester United przegrał na wyjeździe z beniaminkiem - Burnley 0-1.

W czwartym meczu o brązowy medal hokeiści Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec wygrali z GKS Tychy 5-4. W rywalizacji do czterech zwycięstw GKS prowadzi 3-2.

W całej Szwecji trwa akcja bezpłatnego, dobrowolnego szczepienia przeciwko wirusowi A/H1N1. Akcja skierowana jest również do mieszkających lub przebywających tu czasowo Polaków. Kanclerz Austrii Werner Faymann i szef austriackiej dyplomacji Michael Spindelegger w związku z 65. rocznicą wyzwolenia Auschwitz potępili nazistowskie zbrodnie i podkreślili, że nie wolno o nich zapominać oraz że należy uczynić wszystko, aby nigdy się nie powtórzyły.

Hiszpania obroniła tenisowy Puchar Davisa. Zespół z Półwyspu Iberyjskiego po dwóch dniach finałowego spotkania rozgrywanego w Barcelonie prowadzi z Czechami 3-0. Słowacja stoi przed szansą pierwszego w historii awansu na piłkarskie mistrzostwa świata. - To byłoby spełnienie marzeń - mówi obrońca Liverpoolu Martin Skrtel przed sobotnim meczem z Czechami. Dramatyczny przebieg miał mecz na szczycie PlusLigi siatkarzy pomiędzy Skrą Bełchatów i Asseco Resovią. Lepsi okazali się mistrzowie Polski wygrywając 3:2. Bohaterem meczu był Bartosz Kurek, który zdobył dla Skry 26 punktów.Liczba antysemickich napaści na całym świecie wzrosła w ubiegłym roku ponad dwukrotnie - wynika z opublikowanych badań Uniwersytetu w Tel Awiwie. W roku 2009 odnotowano ich w sumie 1129, podczas gdy rok wcześniej 559. Systemy bezpieczeństwa wprowadzone na lotniskach po zamachach z 11 września 2001 roku, skomplikowane, drogie i uciążliwe dla pasażerów, mają poważne wady, podobnie jak biurokracja, która nimi zarządza - pisze "New York Times". Na trzy miesiące przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w piłce ręcznej wokół polskiej kadry narodowej zawrzało. Kadrowicze nie wykluczają protestu - poinformował "Dziennik".

Trener Fulham chce przełożyć finał Ligi Europejskiej


Trener piłkarzy Fulham Roy Hodgson zaapelował do władz UEFA o przełożenie zaplanowanego na 12 maja finału Ligi Europejskiej. Powodem jest pył wulkaniczny unoszący się nad kontynentem. Rywalem jego drużyny będzie w Hamburgu Atletico Madryt.

Villa: Lekceważenie rywala musimy sobie wybić z głowy!


- Musimy pamiętać, że każda z drużyn grających na mundialu ma szansę osiągnąć coś wielkiego. Dlatego jakiekolwiek przejawy lekceważenia rywali, to błędny sposób myślenia i musimy wybić go sobie z głowy - powiedział przed meczem ze Szwacjarią napastnik reprezentacji Hiszpanii i FC Barcelona David Villa.

Raport MFW: nowy kryzys wciąż grozi


W raporcie na temat stabilizacji światowego systemu finansowego Międzynarodowy Fundusz Walutowy skorygował w dół swoje szacunki strat banków poniesionych w wyniku kryzysu, tłumacząc to szybszym niż oczekiwano wychodzeniem gospodarki z recesji.

Antypolska kampania w rosyjskich mediach


Polska była pierwszym sojusznikiem politycznym Adolfa Hitlera, a Józef Stalin nie miał wyjścia i musiał zapewnić bezpieczeństwo Rosji...

Nowa książka o niezwykłej przyjaźni papieża


Tuż po ukazaniu się we Włoszech głośnej książki "Beskidzkie rekolekcje" Wandy Półtawskiej do księgarń trafił tom "Karol i Wanda" dziennikarzy Giacomo Galeazziego i Francesco Grignettiego. To opowieść o latach przyjaźni lekarki z Krakowa z Karolem Wojtyłą.

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeśliby chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Własny spec majątkowy Warszawy wyceni twoją mienie nieruchome w środku rodzaj miarodajny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo mieszkania. Krajowy fachowiec majątkowy Warszawy wyceni także budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną mienie nieruchome. Zapraszamy aż do szacunek nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeżeli chcesz zapotrzebować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski zawodowiec majątkowy Warszawy wyceni twoją mienie nieruchome w środku maniera autorytatywny również

http://www.wycenianie.com.pl/ wycena Warszawa

zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy odkąd kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki również mieszkania. Krajowy opiniodawca majątkowy Warszawy wyceni plus budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną dwór. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy również okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo notorycznie wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości także przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Biegły majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie wprost aż do twojej siedziby kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy oraz okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo zawżdy wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją działanie. Fachowiec majątkowy Syreni gród spośród naszego biura dojedzie kawa na ławę aż do twojej siedziby